Mieszkańcy Szamotuł wraz z władzami samorządowymi gminy i powiatu na czele, towarzyszyli zmarłemu 14 kwietnia w wieku 73 lat Stefanowi Maćkowiakowi w ostatniej drodze.

Pogrzeb na szamotulskim cmentarzu odbył się w sobotę 24 kwietnia o godz. 14.40, zaraz po nabożeństwie żałobnym celebrowanym przez proboszcza parafii Bazyliki Mniejszej w Szamotułach. W pogrzebie uczestniczyło około 200 osób, w tym Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły Włodzimierz Kaczmarek wraz z zastępcą Dariuszem Wachowiakiem, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Szamotuły Marian Płachecki wraz z zastępcą Markiem Pawlickim, Starosta Powiatu Szamotulskiego Beata Hanyżak wraz z członkiem Zarządu Powiatu Maciejem Trąbczyńskim i wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Szamotulskiego Piotrem Michalakiem.

Obecni byli przedstawiciele Zakładu Gospodarki Komunalnej w Szamotułach, dyrektorzy jednostek samorządowych, przedstawiciele wielu instytucji publicznych, zakładów pracy, szkół, organizacji pozarządowych. Zmarłemu w ostatniej drodze towarzyszyły poczty sztandarowe Miasta i Gminy Szamotuły oraz Klubu Sportowego Sparta Szamotuły, nie zabrakło przedstawicieli zespołu folklorystycznego "Szamotuły", występujących w tradycyjnych strojach ludowych.

Stefan Maćkowiak (1947 – 2021)
 
W Szamotułach był postacią powszechnie znaną. Przez wiele lat pełnił obowiązki dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej. Był długoletnim sekretarzem Miasta i Gminy Szamotuły. W latach 1994 – 1998 przez jedną kadencję, pełnił mandat radnego Miasta i Gminy. W latach 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku, był też społecznym działaczem MZKS Sparta Szamotuły. Przez wielu oceniany jako wspaniały Człowiek, wybitny samorządowiec, oddający idei rozwoju samorządu terytorialnego czas i poświęcenie. Sprawdzony i niezawodny Kolega i Przyjaciel.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież