Budują najwyższy budynek w Wielkopolsce
Duże ośrodki, takie jak Warszawa, przez lata budowały swoją pozycję, rozwijały handel i gospodarkę. Przyciągały ludzi, którzy chcieli uczestniczyć w rozwoju gospodarczym.
Jednak w ostatnich latach możemy obserwować trend decentralizacji stolicy na rzecz regionów. W czołówce miast generujących najlepsze praktyki rozwojowe w Polsce, od lat plasuje się Poznań. Właśnie to miasto zostało wybrane przez Von der Heyden Group, jako miejsce kluczowych inwestycji.
Wielkopolska od dawna jest regionem atrakcyjnym dla polskich i zagranicznych przedsiębiorców. Z roku na rok przyciąga nowych inwestorów. Obecnie w aglomeracji poznańskiej mieszka ponad milion ludzi. Poznań odnotowuje systematyczny rozwój w dziedzinie biznesu i nowych miejsc pracy. Od 17 lat liczba podmiotów gospodarczych działających w Poznaniu systematycznie wzrasta. W 2003 roku na 1000 mieszkańców stolicy Wielkopolski przypadały 152 przedsiębiorstwa, w 2018 r. – 208, w 2019 r. – 216, a na koniec października 2020 roku – już 221.
Na wpływ atrakcyjności naszego kraju dla zagranicznych inwestorów ma znaczenie nie tylko rozwój warszawskiego rynku nieruchomości. Rozwój gospodarczy kraju mierzy się bowiem pozycją jego regionów, w tym zakresie. Miasta, które dotychczas określane były jako „drugorzędowe”, takie jak Poznań, Wrocław, Katowice, Kraków, Gdańsk czy Łódź zyskują na znaczeniu. Obecnie nieruchomości rynku międzynarodowego – prime property, to nieruchomości postrzegane przepływami finansowymi, standingiem najemców, urbanistyką towarzyszącą dobrej lokalizacji, a nie warszawskim adresem.
Podążając tym kierunkiem Von der Heyden Group zlokalizowała w Poznaniu swoje kluczowe inwestycje, mając znaczący udział w kreacji rozwoju Miasta Poznania. Projekty realizowane przez inwestora wraz z Miastem Poznań są doskonałym przykładem na to, że model partnerstwa prywatno-publicznego może funkcjonować bardzo dobrze.
Andersia Silver zakończy zabudowę Placu Andersa w Poznaniu, jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji w centrum miasta. Budynek stanie naprzeciwko Starego Browaru, obok Poznańskiego Centrum Finansowego, Andersia Tower i Andersia Business Centre. został zaprojektowany przez poznańską Pracownię Projektową Ewy i Stanisława Sipińskich. Po zakończeniu budowy osiągnie wysokość 117,5 metra, co uczyni go najwyższym budynkiem w Poznaniu. Biurowiec Andersia Silver będzie miał prawie 40 000 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej rozłożonej na 25 kondygnacjach. W budynku znajdą się również 244 miejsca parkingowe na 3 kondygnacjach podziemnych.
Andersia Silver ma otrzymać certyfikat LEED na poziomie Gold, co potwierdzi ekologiczne rozwiązania zastosowane na etapie projektu i budowy. Niższa część stanie od strony ulicy Królowej Jadwigi, natomiast wyższa od ulicy Krakowskiej. Ukończenie budynku planowane jest na 2023 rok.