Kolejna wizyta wojewody w powiecie szamotulskim

Tak wielu wizyt, tak ważnej osobistości, region szamotulski nie pamięta. Zaledwie po kilku dniach od ostatniej wizyty w Szamotułach, wojewoda wielkopolski Michał Zieliński ponownie zagościł na naszej ziemi. Tym razem wizytował gminy Pniewy i Duszniki.

Od lewej: burmistrz Pniew Jarosław Przewoźny, wojewoda wielkopolski Michał Zieliński, starosta szamotulski Beata Hanyżak.

Pniewy

Wizytę w powiecie szamotulskim wojewoda wielkopolski Michał Zieliński rozpoczął od spotkania przy ulicy ks. M. Maciejewskiego w Pniewach, która zostanie przebudowana w ramach wsparcia z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Realizacja zadania będzie możliwa dzięki dofinansowaniu z funduszu na kwotę 7 315 000 zł.

Gmina Pniewy planuje wystąpić również o dofinansowanie przebudowy ul. Wspólnej, która stanowi centrum miasta, natomiast władze powiatu będą realizowały przebudowę ul. Konińskiej.

Następnie wizytowano Środowiskowy Dom Samopomocy „Jawor” oraz park Sokoła, którego budowa była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na kwotę 1 800 000 zł. Dziś jest on miejscem odpoczynku i rekreacji dla wszystkich mieszkańców Pniew. Ważnym elementem był także udział w uroczystym otwarciu budynku administracyjno-biurowym Nadleśnictwa Pniewy.

W Pniewach gmina planuje wystąpić również o dofinansowanie przebudowy ul. Wspólnej, która stanowi centrum miasta, natomiast władze powiatu będą realizowały przebudowę ul. Konińskiej.

W Dusznikach wspólnie z lokalnymi samorządowcami dokonano przeglądu inwestycji, które otrzymały dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Kompleks sportowy przy ul. Sportowej w Dusznikach otrzymał wsparcie na kwotę 4 500 000 zł. Wojewoda wielkopolski nie krył zadowolenia z inwestycji w obiekty sportowe.

W Dusznikach urodził się Piotr Lisek, jeden z najbardziej utytułowanych polskich lekkoatletów – medalista mistrzostw świata, halowych mistrzostw świata oraz dwukrotny halowy mistrz Europy. Wieś jest nadal mu bliska, ponieważ to tutaj znajduje się jego dom rodzinny. Wielkopolscy sportowcy zawsze stanowili ważną część polskiej reprezentacji lekkoatletów na arenie międzynarodowej. Gratuluję Panu Piotrowi dotychczasowych osiągnięć i trzymam kciuki za kolejne sukcesy – skomentował wojewoda Michał Zieliński.

Duszniki

Wspólnie z wojewodą Michałem Zielińskim Pniewy i Duszniki odwiedziła starosta powiatu szamotulskiego Beata Hanyżak – powiat planuje przebudowę ul. Szkolnej we wsi Grzebienisko. Wspólnie z przedstawicielami samorządu wojewoda wielkopolski złożył wieniec przy tablicy upamiętniającej bohaterów Powstania Wielkopolskiego, a także odwiedził jedną z najbardziej okazałych szopek bożonarodzeniowych w Wielkopolsce, we wsi Sędziny w gminie Duszniki.

Od lewej Wójt gminy Duszniki Roman Boguś, wojewoda wielkopolski Michał Zieliński, starosta powiatu szamotulskiego Beata Hanyżak.

Foto: Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu

https://www.poznan.uw.gov.pl/wydarzenia-biezace/wizyta-wojewody-w-powiecie-szamotulskim

szamo.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.