Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka

Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka – budowany pomiędzy ulicami Wrzoska, Dojazd i Witosa w Poznaniu szpital pediatryczny, który po zakończeniu budowy stać się ma najnowocześniejszym szpitalem dziecięcym w Polsce, a także największym, budowanym od podstaw, takim obiektem w kraju.

Prace budowlane już się zakończyły i trwa dostawa sprzętu oraz mebli do Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Marek Woźniak powiedział, że nowy szpital zostanie oddany do użytku w 2022 roku.

Marszałek Marek Woźniak

nazwał placówkę „jedną z najważniejszych inwestycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ostatnich latach”. To właśnie samorząd Wielkopolski jest organem prowadzącym szpitala.

Zależało nam na stworzeniu bardzo nowoczesnego szpitala dla małych pacjentów, który zapewni im najwyższej klasy opiekę medyczną i komfortowy pobyt zarówno dla nich, jak i ich opiekunów. Z niecierpliwością czekam na dzień, kiedy przekażemy szpital małym pacjentom i podziękujemy tak wielu zaangażowanych w jego realizację osobom – komentuje marszałek sejmiku województwa wielkopolskiego Marek Woźniak.

Obecnie trwają dostawy mebli i sprzętu, w tym teleinformatycznego. Warto dodać, że w Wielkopolskim Centrum Zdrowia Dziecka znajdzie się nowoczesny Szpitalny Oddział Ratunkowy, pierwszy w Wielkopolsce specjalnie przeznaczony dla małych pacjentów. Budynek mieszczący się przy ulicy Wrzoska liczy 7 kondygnacji o łącznej powierzchni użytkowej 30 tys. m kw.

W przyszłości opieka medyczna zostanie zapewniona w ramach dziewięciu oddziałów. Jednoosobowe sale (każda z własnym węzłem sanitarnym) przeznaczone będą dla 354 dzieci i ich opiekunów. Szpital zostanie oddany do użytku w tym roku.

Celem Projektu pn.: „Budowa Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka wraz z jego wyposażeniem” jest poprawa dostępności i jakości kompleksowej opieki pediatrycznej. Zarówno w zakresie podstawowym, jak i specjalistycznym, poprzez utworzenie jednego, nowego obiektu świadczącego kompleksowe usługi leczenia dzieci i młodzieży. W tym również w stanach zagrożenia życia, w pełni przystosowanego do nowych programów medycznych i technik leczenia. Spełniającego najwyższe wymagania, normy i przepisy.

Szpitale Wielkopolski » Projekty Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.