15 lipca 2024

13 thoughts on “Kryzys energetyczny w Szamotułach. Jedni pracują, a drudzy…

 1. U nas mogło być podobnie. Gdyby dalej rządziło PO to 80% społeczeństwa była by bankrutami a 90% grzebała by w śmietnikach za jedzeniem. Na szczęście rządzi PiS i z slamsów które były za PO zrobili najlepsze do życia miejsce w Europie. Czy wy wiecie że do naszego kraju zjechali obywatele aż 110 państw? Przyjechali tu bo słyszeli o godnym życiu w naszym kraju za rządów PiSu. To się przekłada na płacenie tu podatków. PiS ma więc z czego brać dlatego non stop podwyższa wynagrodzenia i emerytury. Daje ludziom a nie chapie do swoich kieszeni. Niemcy są przerażeni jak szybko u nas płace rosną i już mają pełno w portkach bo to do nas ich obywatele będą niedługo przyjeżdżać do pracy bo u nich będą gorsze zarobki. Już teraz słyszałam że 60% emerytów klepie biedę w Niemczech i korzysta z banków żywności. Za parę lat będą się zjadać na wzajem z biedy.

 2. Światowa gospodarka ponosi straty bez względu na to.Bariery w handlu zagranicznym, zerwanie zwykłych więzi przemysłowych,brak kapitału obrotowego, spadek produkcji i popytu,kumulacja w świecie ogromnych długów. To zadłużenie będzie głównym problemem.A nie zamknięte baseny

 3. Pani/Panie Mano, czy można otrzymać adresy, tych tysięcy zamkniętych „innych ośrodków użyteczności publicznej”?

  1. Nie wiem dlaczego nie dodaje się odp , być może dlatego ,że są zawarte w niej linki do wielu zamkniętych ośrodków . Polecam wpisanie pytania w wyszukiwarce ,a jest tam ich wiele .

 4. Cóż to za wieści pan podaje ? Wystarczy przeczytać początek i zarzut odnośnie posła Rutnickiego. Otóż w sejmie dyskutowano na temat Szamotulskiego basenu . To ,że nie została zmieniona decyzja o działalności naszego basenu jak tysięcy innych ośrodków użyteczności publicznej jest wyłącznie zasługą nieudolnego i szkodliwego dla Polski rządu pis ,sp.

  1. Proszę o informację, gdzie można znaleźć dowody na to, że pomiędzy 17 października, a 31 grudnia 2022 r. w polskim sejmie odbyła się zwołana przez posła Rutnickiego Komisja Kultury Fizycznej i Sportu, o której na konferencji mówił pan poseł.

   1. Nie jestem w stanie podać daty , ale to pan podaje informacje i to pan powinien zweryfikować je u źródła . Na 100% takie przemówienie w sejmie się odbyło .

      1. czy jakaś z tych komisji zajmowała się złą sytuacją basenów? czy był taki punkt w porządku obrad komisji? jeśli w ogóle wiesz co to jest porządek obrad 🙂

 5. Międzynarodowa Agencja Energii podkreśla, że obecny kryzys jest bezprecedensowy pod wieloma względami i przewiduje, że należy się spodziewać konsekwencji w postaci niepewności na rynku co najmniej do końca 2023 roku. Pesymistycznie nadchodzące miesiące i lata ocenia również opublikowany niedawno raport Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju pisząc o rozwijającym się globalnym kryzysie, jakiego dotąd nie widziano. Europa radzi sobie dobrze, co wynika z ograniczenia zużycia energii oraz szybkiego uzupełnienia dostaw gazu. Komisja Europejska założyła w marcu, że magazyny gazu powinny zostać zapełnione w 80 % aby zapewnić stabilność. Tymczasem do połowy listopada unijne magazyny były w 95 % pełne. Stosunkowo dobra sytuacja wynika również z temperatur wyjątkowo ciepłych jak naporę roku. Według naukowców w szczycie sezonu grzewczego między grudniem a lutym, temperatury w Europie mają utrzymywać się znacznie powyżej norm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial