19 maja 2024

6 thoughts on “III Wicewojewoda (3). Wnioskują o czystość na terenach gminnych – zabrakło tylko jeszcze jednego radnego.

 1. Pismo nieaktualne, Pan Maciej Adamski nie jest już urzędującym Dyrektorem Centrum Usług Wspólnych przy Urzędzie Miasta i Gminy w Szamotułach. Został zwolniony dyscyplinarnie. Teraz może już podpisywać.

 2. to co mnie w tym kraju osłabia to jest to że wszędzie we wszystko wtrąca się polityka. nawet stowarzyszenia i fundacje tak jak ostatnio co pieniądze PIS rozdawał na willa plus i u nas w Szamo to samo. politycy i urzędnicy wcale nie powinni być w takich organizacjach bo to zawsze będzie polityka. a teraz przed wyborami wielkie halo, a gdzie byli wcześniej???

  1. Jak mówi przysłowie – uderz w stół a nożyce się odezwą.
   Panie Karolu, czekamy na ciekawe, aktywizujące i budujące świadomość społeczną wydarzenia przygotowane przez Pana organizację, bez urzędników, polityki i rozdawnictwa.
   Swoją drogą urzędy też powinny być wolne od polityki! Pozdrawiam

 3. III Wojewoda piętnując w powyższym felietonie osoby, które poświęcają swój czas, energię, żeby zaangażować i budować świadomość mieszkańców (ze wspaniałym skutkiem), idzie pod rękę z p. burmistrzem i p. prezesem ZGK, zamiatając pod dywan ich nieudolność w wykonywaniu zadań publicznych.
  Teraz Szamotuły mogą huczeć, że te fundacje i stowarzyszenia to jedna wielka ściema, bo stoją za nimi urzędnicy. A jak urzędnicy – to złodzieje, nieroby, cwaniacy i karierowicze.
  III Wojewoda poszedł na łatwiznę – nie drąży, skąd ten bałagan ze śmieciami, nie zajrzy do ustawy, nie sprawdzi kto czego zaniechał, nie zweryfikuje czy środki publiczne na utrzymanie czystości są wydawane rzetelnie i gospodarnie. Za trudno! Za dużo roboty.
  Łatwiej poszczuć ludzi na organizacje, które chcą i skutecznie dążą do zmiany na lepsze, niezależnie od pobudek (swoją drogą te pewno u części sygnatariuszy wyklarują się przed wyborami 😉).
  A odpowiedzialni za ten szamotulski syf siedzą z boku, zadowoleni, pyszni i dumni, ich III Wojewoda nie ruszy. A przecież to wojewoda nadzoruje organy gminy. Ale czego się spodziewać – wojewoda to też zwykły urzędnik.

  1. Felietony zatytułowane „III W” to satyra a nie piętnowanie i krytyka. Czyż nie jest śmieszne, że radni którzy przez ostatnie cztery lata nic konkretnego nie robili przed następnymi wyborami skarżą sami na siebie że nic nie robili?

  2. co do sposobów badania tematów, weryfikacji, przeglądania dokumentów, trudno oczekiwać takich działań w niedzielne popołudnie 🙂 a zarzucanie mi lenistwa jest krzywdzące 🙂 przez 10 lat stworzyłem więcej materiałów prasowych na ten temat niż nie jeden społecznik zebrał śmieci, przypomną też, że w poprzednich wyborach stworzony komitet wyborczy jako jedyny poruszał te kwestie, co wtedy jakoś nie podobało się adwersarzom 🙂 a pewne damy ze środowiska Platformy Obywatelskiej powiązane np. z panem Węglewskim, grupę sprzątających nazywały Ku klux klanem, tak więc moja miła, więcej konkretów. Dziękuję za komentarz, Kocham odmienność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial